Uslovi upisa
Na konkurs za upis na prvu godinu osnovnih studija mogu se prijaviti kandidati koji su završili srednju školu u četvorogodišnjem trajanju.
1. Prijava na konkurs
Dokumentacija za prijavu
Kandidati prilikom prijavljivanja na konkurs podnose sledeću dokumentaciju:
- prijavu na konkurs
- očitanu biometrijsku ličnu kartu sa čipom, odnosno fotokopiju biometrijske lične
- karte bez čipa,
- svedočanstva sva četiri razreda srednje škole,
- diplomu (svedočanstvo) o završnom ispitu,
- dokaz o uplati naknade za polaganje prijemnog ispita.
Potrebnu dokumentaciju kandidati dostavljaju Službi za nastavu i studentska pitanja.
2. Prijemni ispit i rangiranje
Merila za utvrđivanje redosleda kandidata za upis u prvu godinu osnovnih akademskih studija Klasičnog slikarstva čine opšti uspeh u srednjem obrazovanju i rezultat postignut na prijemnom ispitu, i to:
1. Redosled - rang lista kandidata za upis utvrđuje se primenom sledećih merila:
- opšti uspeh u srednjem obrazovanju vrednuje se tako što se zbir prosečnih ocena sva četiri razreda pomnoži sa 2, tako da kandidat može ostvariti najmanje 16, a najviše 40 bodova;
- rezultat postignut na prijemnom ispitu vrednuje se do 60 bodova. Kandidat je položio prijemni ispit ako osvoji minimum 31 bod.
2. Kandidat za upis na osnovne akademske studije polaže prijemni ispit:
Ispit iz provere praktičnih sposobnosti kandidata koji se sastoji iz:
- crtanja po modelu i
- slikanja (mrtva priroda).
Rang lista kandidata se utvrđuje na osnovu ukupnog broja bodova, pri čemu je maksimalan broj bodova iz srednje škole 40 i sa ispita za proveru sklonosti i sposobnosti 60.
Kandidat koji konkuriše za upis na osnovne studije, pored neophodne dokumentacije, podnosi na uvid stručnoj komisiji mapu radova koja sadrži:
- 10 portreta,
- 10 aktova,
- 10 tabli
- malih crteža
- 5 slikanih kartona formata 70 x100 cm.
Uvidom u priloženu mapu stručna komisija poziva kandidata na prijemni ispit, koji podrazumeva proveru znanja crtanja portreta i akta, kao i slikanje mrtve prirode. Po završenom prijemnom ispitu AKS objavljuje listu od 20 primljenih kandidata koji će studirati u studijskoj grupi, što garantuje kvalitet i efikasnost studiranja.
3. Upis
Kandidati koji su ispunili uslove za upis u svojstvu budžetskih ili samofinansirajućih studenata, dužni su da u za to predviđenom roku Službi za nastavu i studentska pitanja dostave popunjenu sledeću dokumentaciju - obrazce:
- dva obrasca ŠV-20,
- indeks,
- 2 fotografije formata 4 x 6 cm,
- matični list,
- dokaz o uplati školarine,
- ugovor za studente,
- dokaz o uplati osiguranja i semestralne uplate,
- lista željenih izbornih predmeta I godine studija.
Ako se kandidat koji je ostvario pravo na upis po konkursu ne upiše u predviđenom roku, fakultet će upisati umesto njega drugog kandidata, prema redosledu na jedinstvenoj rang listi. Ovo klizanje liste se obavlja krajem radnog dana u kojem se završava upis na prvu godinu studija.
Vesti o studiranju
-
Specijalizujte se za uspeh u IT industriji: Peti nivo obrazovanja na ITHS-u uz 57.02% popusta!
Ako želite da osnažite svoju karijeru i steknete konkurentsku prednost na tržištu rada, sada je pravo vreme! Peti nivo obrazovanja u Srednjoj školi za informacione tehnologije (ITHS) omogućava vam da…
16.01.2025 -
Otvorene prijave za program prekvalifikacije i dokvalifikacije za IT na ITS-u: Vaša šansa za bolju budućnost!
Prepoznajući izazove s kojima se mnogi suočavaju na tržištu rada, Comtrade Visoka škola za IT pokrenula je jedinstveni program prekvalifikacije pod nazivom "SkillShift: Odluči se za promenu – izaberi IT".…
16.01.2025 -
Zimska škola IT FEST JUNIOR 2025: Prva stanica ka svetu tehnologije
13.01.2025
Saveti za polaganje prijemnog
-
Najbolje pripreme za upis na fakultet
Kvalitetne pripreme za prijemni ispit su izuzetno bitne kako biste upisali fakultet koji želite. Da biste na prijemnom ispitu prošli onako kako želite, neophodno je napravite dobar plan.
-
Ovo su zlatna pravila efikasnog učenja
Uspešno učenje nije privilegija genijalnih ljudi. Oni koji uče uspešnije samo primenjuju određene metode, tehnike i taktike.
-
Devet fraza koje pametni ljudi izbegavaju u razgovoru
Svima se dešava da kažu nešto što drugi pogrešno protumače. Razumevanje skrivenih značenja zahteva socijalnu svest, sposobnost da se razumeju emocije i iskustvo