Uslovi upisa
- U prvu godinu osnovnih akademskih studija i osnovnih strukovnih studija može se upisati lice koje ima srednje obrazovanje u četvorogodišnjem trajanju, koje je zdravstveno sposobno i koje položi ispit za proveru sklonosti i sposobnosti.
- U prvu godinu osnovnih strukovnih studija može se upisati osoba sa posebnim potrebama koja ima srednje obrazovanje u četvorogodišnjem trajanju.
- Kandidati koji konkurišu za upis u prvu godinu osnovnih akademskih ili osnovnih strukovnih studija polažu odgovarajuće ispite za proveru sklonosti i sposobnosti.
Polaganje prijemnog ispita
Za upis u prvu godinu osnovnih akademskih studija kandidat polaže ispit za proveru sklonosti i sposobnosti. Ispit sadrži:
- Test poznavanja pojmova iz oblasti sporta i fizičkog vaspitanja.
- Test znanja plivanja.
- Poligon svestranosti.
- Trčanje na 800 m – žene i 1.500 m – muškarci.
- Poligon sportskih igara.
- Test za proveru osećaja za ritam i pokret.
- Sportska gimnastika.
Dokumentacija koja se podnosi prilikom prijavljivanja kandidata
Kandidat prilikom prijave na konkurs podnosi na uvid originalna dokumenta, a uz prijavni list podnosi fotokopije sledećih dokumenata:
- kopije svedočanstva sva četiri razreda završene srednje škole i originali na uvid,
- kopija diplome o položenom završnom, odnosno maturskom ispitu i original na uvid,
- lična karta (koju kandidat podnosi na uvid) i kopija lične karte; u slučaju čipovane lične karte potrebno je dostaviti očitanu ličnu kartu,
- uverenje o državljanstvu ne starije od 6 meseci i kopija istog,
- dokaz o uplati naknade za polaganje ispita za proveru sklonosti i sposobnosti i lekarskog pregleda.
- Utvrđivanje zdravstvenog i posturalnog (telesnog) statusa kandidata vrše lekari u Zavodu za zdravstvenu zaštitu studenata Novi Sad i daju ocenu zdravstvenog i posturalnog statusa kandidata. Kandidat kod koga je utvrđena kontraindikacija za studiranje na fakultetu ne može pristupiti polaganju ispita.
Kriterijumi za utvrđivanje redosleda kandidata na rang listi
Izbor kandidata za upis u prvu godinu osnovnih akademskih i osnovnih strukovnih studija obavlja se prema rezultatu postignutom na proveri sklonosti i sposobnosti i prema opštem uspehu postignutom u srednjoj školi.
Rang liste za osnovne akademske i osnovne strukovne studije sačinjavaju se prema ukupnom broju bodova svakog kandidata po utvrđenim merilima. Kandidat može osvojiti ukupno 100 bodova. Pod opštim uspehom u srednjoj školi podrazumeva se zbir prosečnih ocena prve, druge, treće i četvrte godine, pomnožen sa 2 (dva). Po ovom osnovu kandidat može steći najmanje 16, a najviše 40 bodova. Opšti uspeh u srednjoj školi računa se zaokruživanjem na dve decimale. Rezultat koji kandidat postigne na ispitu za proveru sklonosti i sposobnosti ocenjuje se od 0 do 60 bodova. Smatra se da je kandidat položio ispit i na taj način stekao pravo na rangiranje radi upisa, ukoliko na ispitu ostvari najmanje 20 bodova.
Način i rokovi za podnošenje žalbe na utvrđeni redosled
Kandidat može podneti prigovor na regularnost konkursa, regularnost prijemnog ispita i svoje mesto na rang listi u roku od 36 sati od objavljivanja rang liste na Fakultetu. Prigovor se podnosi Komisiji, na čiji predlog dekan donosi rešenje po prigovoru u roku 24 sata od momenta prijema prigovora.
Vesti o studiranju
-
Specijalizujte se za uspeh u IT industriji: Peti nivo obrazovanja na ITHS-u uz 57.02% popusta!
Ako želite da osnažite svoju karijeru i steknete konkurentsku prednost na tržištu rada, sada je pravo vreme! Peti nivo obrazovanja u Srednjoj školi za informacione tehnologije (ITHS) omogućava vam da…
16.01.2025 -
Otvorene prijave za program prekvalifikacije i dokvalifikacije za IT na ITS-u: Vaša šansa za bolju budućnost!
Prepoznajući izazove s kojima se mnogi suočavaju na tržištu rada, Comtrade Visoka škola za IT pokrenula je jedinstveni program prekvalifikacije pod nazivom "SkillShift: Odluči se za promenu – izaberi IT".…
16.01.2025 -
Zimska škola IT FEST JUNIOR 2025: Prva stanica ka svetu tehnologije
13.01.2025
Saveti za polaganje prijemnog
-
Najbolje pripreme za upis na fakultet
Kvalitetne pripreme za prijemni ispit su izuzetno bitne kako biste upisali fakultet koji želite. Da biste na prijemnom ispitu prošli onako kako želite, neophodno je napravite dobar plan.
-
Ovo su zlatna pravila efikasnog učenja
Uspešno učenje nije privilegija genijalnih ljudi. Oni koji uče uspešnije samo primenjuju određene metode, tehnike i taktike.
-
Devet fraza koje pametni ljudi izbegavaju u razgovoru
Svima se dešava da kažu nešto što drugi pogrešno protumače. Razumevanje skrivenih značenja zahteva socijalnu svest, sposobnost da se razumeju emocije i iskustvo