Uslovi upisa
Izbor kandidata za upis u prvu godinu osnovnih studija obavlja se prema rezultatu postignutom na prijemnom ispitu i prema opštem uspehu postignutom u srednjoj školi. Rang lista se sačinjava prema ukupnom broju bodova svakog kandidata po utvrđenim merilima. Kandidat može osvojiti najviše 100 bodova.
Opšti uspeh u srednjoj školi brojčano se iskazuje kao zbir prosečnih ocena u prvom, drugom, trećem i četvrtom razredu, pomnožen sa 2 (dva). Po ovom osnovu kandidat može steći najviše 40, a najmanje 16 bodova. Prosečne ocene i opšti uspeh u srednjoj školi računaju se po pravilima zaokruživanja na dve decimale. Rezultat koji kandidat postiže na prijemnom ispitu, ocenjuje se od 0 do 60 bodova.
Fakultet utvrđuje jedinstvenu rang listu svih kandidata sa ukupnim brojem bodova stečenim po svim kriterijumima, bez obzira na način finansiranja. Mesto na jedinstvenoj rang listi i broj ukupno postignutih bodova određuju da li kandidat može biti upisan u prvu godinu osnovnih odnosno integrisanih studija. Kandidat može biti upisan na teret budžeta ako se nalazi na jedinstvenoj rang listi do broja odobrenog za upis kandidata na teret budžeta i ima više od 50 bodova. Kandidat može biti upisan kao samofinansirajući student ukoliko se na jedinstvenoj rang listi nalazi do utvrđenog ukupnog broja studenata i ima najmanje 30 bodova.
Učesnik Konkursa koji smatra da redosled kandidata na jedinstvenoj rang listi nije utvrđen na način predviđen Konkursom, može podneti prigovor dekanu Fakulteta u roku od 24 sata od objavljivanja rang liste. Dekan donosi odluku o prigovoru u roku od 24 sata od podnošenja prigovora.
Nakon odlučivanja po prispelim prigovorima, Fakultet utvrđuje i objavljuje konačnu rang listu svih kandidata, sa ukupnim brojem bodova stečenim po svim kriterijumima. Konačna rang lista je osnov za upis kandidata.
Kandidati su dužni da se pridržavaju utvrđenih rokova za upis. Ako se kandidat koji je ostvario pravo na upis po Konkursu ne upiše u predviđenom roku, Fakultet će upisati umesto njega sledećeg kandidata, prema redosledu na konačnoj rang listi, u roku utvrđenom Konkursom.
Prijemni ispit
Prijemni ispit se polaže iz jednog od ponuđenih predmeta:
Četvorogodišnje osnovne akademske studije
Elektroenergetika
- Matematika ili Fizika ili Osnovi elektrotehnike
Računarsko i softversko inženjerstvo
- Matematika ili Informatika ili Osnovi elektrotehnike
Mehatronika
- Matematika ili Fizika ili Osnovi elektrotehnike
Informacione tehnologije
- Matematika ili Informatika
Inženjerski menadžment
- Matematika ili Organizacija ili Informatika
Trogodišnje osnovne akademske studije
Informacione tehnologije u mašinstvu
- Matematika ili Informatika
Trogodišnje osnovne strukovne studije
Grafička tehnika
- Matematika ili Test znanja.
Mašinstvo i inženjerska informatika
- Matematika ili Test znanja.
Elektrotehnika i računarstvo
- Matematika ili Test znanja.
Informacione tehnologije
- Matematika ili Test znanja.
Proizvodni i ekološki menadžment
- Matematika ili Test znanja.
Odevno inženjerstvo i dizajn
- Test znanja ili Test stručnog znanja.
Vesti o studiranju
-
Specijalizujte se za uspeh u IT industriji: Peti nivo obrazovanja na ITHS-u uz 57.02% popusta!
Ako želite da osnažite svoju karijeru i steknete konkurentsku prednost na tržištu rada, sada je pravo vreme! Peti nivo obrazovanja u Srednjoj školi za informacione tehnologije (ITHS) omogućava vam da…
16.01.2025 -
Otvorene prijave za program prekvalifikacije i dokvalifikacije za IT na ITS-u: Vaša šansa za bolju budućnost!
Prepoznajući izazove s kojima se mnogi suočavaju na tržištu rada, Comtrade Visoka škola za IT pokrenula je jedinstveni program prekvalifikacije pod nazivom "SkillShift: Odluči se za promenu – izaberi IT".…
16.01.2025 -
Zimska škola IT FEST JUNIOR 2025: Prva stanica ka svetu tehnologije
13.01.2025
Saveti za polaganje prijemnog
-
Najbolje pripreme za upis na fakultet
Kvalitetne pripreme za prijemni ispit su izuzetno bitne kako biste upisali fakultet koji želite. Da biste na prijemnom ispitu prošli onako kako želite, neophodno je napravite dobar plan.
-
Ovo su zlatna pravila efikasnog učenja
Uspešno učenje nije privilegija genijalnih ljudi. Oni koji uče uspešnije samo primenjuju određene metode, tehnike i taktike.
-
Devet fraza koje pametni ljudi izbegavaju u razgovoru
Svima se dešava da kažu nešto što drugi pogrešno protumače. Razumevanje skrivenih značenja zahteva socijalnu svest, sposobnost da se razumeju emocije i iskustvo