Uslovi upisa
Pravo upisa na Fakultet za sport i fizičko vaspitanje, pod jednakim uslovima, imaju svi kandidati koji su završili srednju školu u četvorogodišnjem trajanju, imaju potrebne psihofizičke sposobnosti i poseduju odgovarajuće potencijale, a po pravilu nisu stariji od 28. godina (starosna granica može se zanemariti ukoliko kandidat uspešno okonča test telesne konstitucije i držanja tela, kao i test agilnosti).
Prijava kandidata
Kandidat je dužan priložiti:
- prijavu na konkurs (obrazac prijave dobija u Službi za nastavu i studentska pitanja Fakulteta),
- svedočanstva sva četiri razreda završene srednje škole,
- diplomu o položenom završnom, odnosno maturskom ispitu,
- izvod iz matične knjige rođenih,
- uverenje o državljanstvu,
- lekarsko uverenje,
- dokaz o uplati troškova prijemnog ispita.
Kandidati sa statusom sportiste dužni su da prilože odgovarajuću dokumentaciju o kategorizaciji (potvrdu ili službeni bilten nadležnog sportskog saveza).
Prijemni ispit
Prijemni ispit obuhvata:
1. PROCENU SPOSOBNOSTI KANDIDATA ZA STUDIJE – zdravstveno stanje.
Ocena: SPOSOBAN – NESPOSOBAN
Kandidat za upis na Fakultet mora biti zdrav, što se utvrđuje na osnovu pregleda i analaze ranije popunjenog i overenog zdravstvenog uverenja, a prema potrebi i dopunskog specijalističkog pregleda. Zdravstveno uverenje popuniće lekar medicine rada ili specijalista sportske medicine, u mestu stanovanja, gde će kandidat obaviti potrebne preglede i dobiti uverenje o zdravstvenom stanju. Popunjeno zdravstveno uverenje, sa svim laboratorijskim nalazima, kandidat je dužan predati prilikom predaje dokumenata za prijemni ispit.
Na osnovu nalaza i podataka, procenjuje se sposobnost kandidata za studije na Fakultetu, ocenama SPOSOBAN/NESPOSOBAN. Kandidati koji boluju od neke hronične bolesti obavezni su da donesu nalaz o stanju bolesti, odgovorajućeg specijaliste. Nijedan priloženi nalaz ne sme biti stariji od mesec dana. Kandidati koji ne zadovolje na bilo kom delu procene ove sposobnosti, ne mogu pristupiti polaganju prijemnog ispita.
2. VREDNOVANjE USPEHA U SREDNjEM OBRAZOVANJU.
Obavlja se prema opštem uspehu kandidata u srednjem obrazovanju u sva četiri razreda. Maksimalni broj bodova: 40.
3. PROVERA MOTORIČKIH SPOSOBNOSTI
4. PROVERA SLUHA I RITMA
5. PROVERA OPŠTE INFORMISANOSTI
6. SPORTSKI STATUS
7. DRŽANJE TELA
KANDIDAT NA PRIJEMNOM ISPITU MOŽE OSTVARITI NAJVIŠE 100 BODOVA.
Upis kandidata
Kandidati koji steknu pravo na upis podnose:
- svedočanstva i diplomu - originale;
- izvod iz matične knjige rođenih;
- uverenje o državljanstvu;
- dva obrasca ŠV – 20;
- indeks;
- dve fotografije formata 4,5 x 3,5 cm.
Vesti o studiranju
-
Savremena osnovna škola osvojila svetsku nagradu za inovaciju u obrazovanju za 2024. godinu!
Savremena osnovna škola iz Beograda osvojila je prestižno priznanje Global Smart Education Prize 2024! Ova nagrada koja se dodeljuje u okviru događaja Global Smart Education Conference prepoznaje izuzetne inovacije u…
18.12.2024 -
Mikro stipendije Mileve Marić Ajnštajn – vaša prilika za budućnost u STEM oblastima!
Od 16. do 22. decembra, Comtrade ITS i ITHS organizuju nedelju Mileve Marić Ajnštajn, jedinstveni događaj koji spaja nauku, obrazovanje i priliku za devojke da ostvare svoj puni potencijal u…
16.12.2024 -
Postanite lider u umetnosti: prijave za doktorske studije za preostalih 5 mesta na Fakultetu savremenih umetnosti su u toku!
Ako sanjate o tome da oblikujete budućnost umetničke scene, doktorske studije na Fakultetu savremenih umetnosti (FSU) pružaju vam jedinstvenu priliku da unapredite svoje znanje, istražujete inovativne umetničke pravce i postanete…
12.12.2024
Saveti za polaganje prijemnog
-
Najbolje pripreme za upis na fakultet
Kvalitetne pripreme za prijemni ispit su izuzetno bitne kako biste upisali fakultet koji želite. Da biste na prijemnom ispitu prošli onako kako želite, neophodno je napravite dobar plan.
-
Ovo su zlatna pravila efikasnog učenja
Uspešno učenje nije privilegija genijalnih ljudi. Oni koji uče uspešnije samo primenjuju određene metode, tehnike i taktike.
-
Devet fraza koje pametni ljudi izbegavaju u razgovoru
Svima se dešava da kažu nešto što drugi pogrešno protumače. Razumevanje skrivenih značenja zahteva socijalnu svest, sposobnost da se razumeju emocije i iskustvo