Poslovni i pravni fakultet je visokoškolska ustanova koja obrazuje kadrove za rukovodeće poslove na naučnom i stručnom području poslovnog menadžmenta i prava i na osnovu dosadašnjih rezultata je opravdao svoje postojanje u našem visokoobrazovnom sistemu.
Fakultet za industrijski menadžment je osnovala Kompanija “MENADžMENT PLUS” iz Kruševca i otpočeo je sa radom 2002. godine, po dobijanju Rešenja Ministarstva prosvete i sporta Republike Srbije, a prema Zakonu o Univerzitetu. Fakultet je jedan od osnivača Univerziteta “UNION” u Beogradu.
Prvobitan Nastavni plan i program Fakulteta je obuhvatao osnovne i poslediplomske studije iz industrijskog menadžmenta. Osnovne studije su organizovane u četvorogodišnjem trajanju, na kojima su školovani diplomirani industrijski menadžeri na proizvodnom, informatičkom i ekonomskom usmerenju. Poslediplomske studije su obuhvatale specijalističke i magistarske studije.
Fakultet je 2011. godine promenio sedište, sa adrese u ulici Majke Jugovića br.4 u Kruševcu na adresu Ive Andrića br.2, Mladenovac – Beograd i dobio je novu dozvolu za rad Odlukom Ministarstva prosvete i nauke.
Krajem 2016. godine Fakultet za poslovno industrijski menadžment menja poslovni naziv u POSLOVNI I PRAVNI FAKULTET, i dobija novu dozvolu za rad od Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije. Krajem 2020. godine Fakultet je promenio Univerzitet i sada posluje u okviru Univerziteta “MB” u Beogradu.
U cilju ispunjenja zahteva po Standardima za akreditaciju studijskih programa prvog, drugog i trećeg stepena obrazovanja, Fakultet je akreditovao studijske programe i to:
Studije prvog stepena, osnovne akademske studije
Studije drugog stepena, master akademske studije
Studije trećeg stepena, doktorske studije
Kvalitetne pripreme za prijemni ispit su izuzetno bitne kako biste upisali fakultet koji želite. Da biste na prijemnom ispitu prošli onako kako želite, neophodno je napravite dobar plan.
Uspešno učenje nije privilegija genijalnih ljudi. Oni koji uče uspešnije samo primenjuju određene metode, tehnike i taktike.
Svima se dešava da kažu nešto što drugi pogrešno protumače. Razumevanje skrivenih značenja zahteva socijalnu svest, sposobnost da se razumeju emocije i iskustvo