Pravni fakultet deo je Megatrend Univerziteta.
Pravni fakultet Megatrend univerziteta je ušao u drugu deceniju postojanja i uspešnog rada. Akreditovan je za sve nivoe studija. Zahvaljujući tome, na njemu se realizuju studijski programi osnovnih, master i doktorskih akademskih studija.
Na Pravnom fakultetu izvode se sledeći akreditovani akademski studijski programi:
Osnovne akademske studije
Studijski program osnovnih akademskih studija Pravo ima dva izborna modula:
U skladu sa misijom i ciljevima Pravnog fakulteta, Megatrend univerziteta, studijski program osnovnih akademskih studija ima dva primarna cilja: obrazovanje budućih pravnika koji će stečena znanja i veštine moći uspešno da primene u praksi i da buduće poslove obavljaju samostalno, stručno i odgovorno; sticanje znanja koja su potrebna za nastavak akademskog obrazovanja i pohađanje viših nivoa studija radi sticanja produbljenih znanja. Ovakvim pristupom stvoreni su uslovi za izučavanje svih pravnih predmeta potrebnih za polaganje pravosudnog ispita, u skladu sa zakonom.
Na Fakultetu se izučavaju nastavni predmeti prilagođeni studijskim programima i razvrstani po godinama studija. Na prvoj i drugoj godini studija predmeti su isti za sve studente, a na trećoj i četvrtoj godini prilagođeni izabranom studijskom programu i bližem usmerenju. Obim studija je 240 ESPB.
Po završetku osnovnih akademskih studija Pravo, student dobija zvanje diplomiranog pravnika. Stečeno znanje omogućava mu da se za relativno kratko vreme osposobi za samostalno i uspešno obavljanje pravnih, bezbednosnih, službeničkih i drugih poslova. Na Fakultetu je diplomiralo više hiljada studenata i mnogi od njih se nalaze na najodgovornijim dužnostima kako u zemlji, tako i u inostranstvu. Ima i onih koji su se opredelili za advokatski poziv, za rad u sudu, tužilaštvu, pravobranilaštvu ili kod notara, odnosno javnog beležnika. Većina diplomaca relativno brzo dolazi do odgovarajućeg posla, što je najbolja potvrda njihovog odgovornog odnosa prema radu i radnim obavezama.
Master akademske studije
Studijski program Master akademskih studija Pravo i Bezbednost predstavlja prirodni nastavak obrazovanja studenata sa studijskih programa osnovnih akademskih studija. Osnovni cilj studijskog programa master akademskih studija je obrazovanje odgovarajućih stručnjaka iz naučnih oblasti iz naučnog polja Pravo, na nivou mastera, koji će biti osposobljeni za obavljanje složenih poslova, kao i osposobljavanje za dalji naučno – istraživački rad.
Uslovi za upis studenata na ovaj studijski program su završene osnovne akademske studije sa 240 ESPB bodova u trajanju od 4 godine.
Master studije prava i bezbednosti traju jednu godinu – dva semestra.
Obim studija: 60 ESPB.
Po završetku studijskog programa studenti stiču akademsko zvanje: master pravnik.
Doktorske studije
Studijski program doktorskih akademskih studija Pravo i Bezbednost osposobljava studente za primenu i dalji razvoj znanja i naučno-stručnih dostignuća iz oblasti prava, kao i nadogradnju stečenog znanja i iskustva stečenih na prethodnim nivoima studija. Osnovni cilj doktorskog programa je produbljivanje i proširenje sposobnosti doktoranda da razviju istraživačka znanja i da se formiraju kao istraživači sposobni za sprovođenje istraživanja na visokom nivou u skladu sa međunarodnim standardima.
Studijski program doktorskih akademskih studija Pravo i Bezbednost traje tri godine – šest semestara. Studijski program obuhvata dva obavezna i četiri izborna predmeta iz izbornog područja i uže naučne oblasti iz koje je predmet doktorske disertacije, kao i samostalni naučnoistraživački rad čiji je krajnji rezultat izrada i odbrana doktorske disertacije kao originalnog naučnog dela kandidata.
Po završetku studijskog programa stičete zvanje: doktor nauka – pravne nauke.
Kvalitetne pripreme za prijemni ispit su izuzetno bitne kako biste upisali fakultet koji želite. Da biste na prijemnom ispitu prošli onako kako želite, neophodno je napravite dobar plan.
Uspešno učenje nije privilegija genijalnih ljudi. Oni koji uče uspešnije samo primenjuju određene metode, tehnike i taktike.
Svima se dešava da kažu nešto što drugi pogrešno protumače. Razumevanje skrivenih značenja zahteva socijalnu svest, sposobnost da se razumeju emocije i iskustvo