Visoka škola strukovnih studija za obrazovanje vaspitača i trenera u Subotici je visokoškolska ustanova čiji osnivač je Republika Srbija, s tim da su osnivačka prava preneta na Autonomnu pokrajinu Vojvodinu. Škola ima dugu 40-godišnju tradiciju u obrazovanju kadrova pedagoške struke (vaspitača predškolske dece), iskustvo u obrazovanju specijalista strukovnih vaspitača, a beleži i uspešan početak ostvarivanja osnovnih strukovnih studija iz oblasti fizičkog vaspitanja i sporta za obrazovanje strukovnih trenera u sportu, iz oblasti medicinskih nauka za obrazovanje strukovnih nutricionista dijetetičara i strukovnih medicinskih sestara.
Visoka škola strukovnih studija za obrazovanje vaspitača i trenera u Subotici je pravni sledbenik Više škole za obrazovanje vaspitača u Subotici osnovane 1993. godine, a ona pravni sledbenik Pedagoške akademije u Subotici osnovane 1973. godine.
Škola posluje na osnovu dozvole za rad izdate od strane Pokrajinskog sekretarijata za obrazovanje i kulturu, odnosno Pokrajinskog sekretarijata za za nauku i tehnološki razvoj APV.
Studijski programi koje škola realizuje su akreditovani od strane Komisije za akreditaciju i proveru kvaliteta, a u skladu sa Zakonom o visokom obrazovanju i usvojenim Standardima.
Osnovne strukovne studije
Studijski programi osnovnih strukovnih studija ostvaruju se u trajanju od 3 (tri) školske godine - 6 (šest) semestara, u obimu od 180 ESPB bodova po sledećim studijskim programima:
Specijalističke strukovne studije
Obrazovanje tokom čitavog života
Škola u okviru svoje delatnosti može realizovati programe obrazovanja tokom čitavog života van okvira studijskih programa. Programi obrazovanja tokom čitavog života realizuju se u formi:
Programe obrazovanja tokom čitavog života donosi Nastavno veće Škole.
Licu koje je savladalo program obrazovanja tokom čitavog života Škola izdaje odgovarajuće uverenje.
Škola može organizovati i realizovati programe stručnog usavršavanja sa trajanjem do jedne godine za sticanje zvanja sportski operativni trener u okviru zanimanja trener.
Kvalitetne pripreme za prijemni ispit su izuzetno bitne kako biste upisali fakultet koji želite. Da biste na prijemnom ispitu prošli onako kako želite, neophodno je napravite dobar plan.
Uspešno učenje nije privilegija genijalnih ljudi. Oni koji uče uspešnije samo primenjuju određene metode, tehnike i taktike.
Svima se dešava da kažu nešto što drugi pogrešno protumače. Razumevanje skrivenih značenja zahteva socijalnu svest, sposobnost da se razumeju emocije i iskustvo