Visoka škola za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo (VŠPEP) nastala je iz potrebe tržišta za kvalitetnim, visokoobrazovanim, praktičnim znanjima potkovanim i sposobnim stručnjacima iz oblasti poslovne ekonomije, preduzetništva, finansija, bankarstva i osiguranja. Predstavlja školu koja svoje studente osposobljava za samostalno vođenje posla, rešavanje problema i uspešno poslovanje. Akcenat je na sinergiji tradicionalnog učenja, inovacija savremenog doba, kvaliteta nastavnog programa i brzine usvajanja novih veština i sposobnosti u oblasti delanja.
Nastavni programi prate svetske tokove i trendove kako bi studenti već i tokom studija postigli konkurentnost na domaćem i inostranom tržištu rada. Podrška realizaciji ovakvog pristupa obrazovanju je iskusno i visokoobrazovano nastavno osoblje, male mentorske grupe, dinamika učenja koja prati i poštuje individualnost i interesovanja svakog studenta radi što boljeg i efikasnijeg usvajanja neophodnih znanja, kao i organizovane prakse u vodećim bankarskim i privrednim organizacijama i institucijama u zemlji i šire.
Učenje je celoživotni proces. Zato je naša želja da vam omogućimo čvrst i siguran temelj na kom ćete graditi svoju uspešnu budućnost. Stvarajući i šireći svoja znanja u oblasti za koju se školujete nećete svoj život prepustiti slučaju već ćete ga zgrabiti sigurnim stiskom i usmeriti ka vrhu. Naša misija je da vam u tome pomognemo. Putem kvalitetno osmišljenog i realizovanog nastavnog programa prenećemo vam najvažnije veštine i znanja koja će od vas stvoriti lidere današnjice i osigurati vam uzlaznu putanju uspeha. Nakon manje od decenije od nastanka uspeli smo da postanemo i ostanemo visoko cenjena, tražena i rado birana obrazovna institucija sa konstantnom tendencijom napretka i razvoja.Trudimo se da idemo u korak sa vremenom, tehnološkim dostignućima i sveobuhvatnim promenama u struci kako bismo vam pružili obrazovanje kakvo zaslužujete.
Visoka škola za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo dozvolu za rad dobila je 2008. godine, izdatu od strane Ministarstva nadležnog za visoko obrazovanje. Svi studijski programi Visoke škole za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo u Beogradu i visokoškolskih jedinica van sedišta, u Jagodini i Loznici akreditovani su od strane Komisije za akreditaciju Nacionalnog saveta za visoko obrazovanje Republike Srbije.
Naši nastavni programi osmišljeni su u skladu sa principima i standardnima Bolonjske deklaracije sa akcentom na visoki kvalitet nastave i usaglašenost sa sličnim studijskim programima fakulteta i univerziteta u Evropskoj uniji. Plan i program se oslanja na najnovija naučna i stručna saznanja iz svih oblasti ekonomije, preduzetništva, prava, finansija, bankarstva i osiguranja i realizuje povezivanjem teorije i prakse kroz raznovrsne analize slučaja. Sastoji se od obaveznih i izbornih predmeta, kako bi se prilagodio preferencama svakog studenta.
Poštuju se želje i potrebe studenata koji zajedno sa predavačima učestvuju u kreiranju i realizaciji celokupnog nastavnog procesa.Imamo dugogodišnju saradnju sa vodećim fakultetima i univerzitetima širom sveta što našim studentima pruža mogućnost razmene ideja, mišljenja i dobijanje novih saznanja od stranih predavača koji su naši dragi i česti gosti. Uz to, pored formalnog obrazovanja organizujemo i neformalne obuke i treninge za dodatno usavršavanje naših studenata.
Visoka škola za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo školuje studente po studijskim programima, i to za:
Osnovne akademske studije na smerovima:
Master akademske studije na smeru:
Nakon završenih master studija stiče se ukupno 300ESPB bodova i zvanje Master ekonomiste.
Kvalitetne pripreme za prijemni ispit su izuzetno bitne kako biste upisali fakultet koji želite. Da biste na prijemnom ispitu prošli onako kako želite, neophodno je napravite dobar plan.
Uspešno učenje nije privilegija genijalnih ljudi. Oni koji uče uspešnije samo primenjuju određene metode, tehnike i taktike.
Svima se dešava da kažu nešto što drugi pogrešno protumače. Razumevanje skrivenih značenja zahteva socijalnu svest, sposobnost da se razumeju emocije i iskustvo