Vojna akademija je visokoškolska obrazovna i naučno-istraživačka institucija koja 170 godina predstavlja istorijski zapis našeg naroda i stratešku komponentu snage srpske države u poslednja dva veka. Školovanje u Vojnoj akademiji je kompleksan proces koji podrazumeva obrazovanje, vojnu obuku i vaspitanje budućih oficira. Vojna akademija se nalazi u sistemu visokog obrazovanja Republike Srbije u okviru kojeg ima akreditovane studijske programe za osnovne akademske, master akademske i doktorske akademske studije.
Studijski programi Vojne akademije koncipirani su tako da svojim kadetima, budućim oficirima, daju sva potrebna znanja i veštine koje im omogućavaju da postanu komandiri u jedinicama Vojske Srbije. Studijski programi pružaju potrebna akademska i stručna znanja, sa dobrom merom teorije i prakse, i podstiču buduće oficire da se razvijaju kao ličnosti. Neprekidnim podizanjem standarda, izmenama i stalnom dogradnjom nastavnih planova i programa, uvođenjem brojnih novih sadržaja i novih tehnologija u proces školovanja, modernizaciojm infrastrukture i obnavljanjem materijalne baze nastave, budući oficiri imaju sve preduslove za sticanje stručnih znanja koja će im omogućiti rad na funkcionalnim dužnostima u Vojsci Srbije u sve tri misije, što za Vojnu akademiju predstavlja prioritet.Pod krovom Vojne akademije žive oni koji vole Srbiju iznad svega, jer u njoj se sadi i klija seme budućih uspeha i pobeda.
Osnovne akademske studije
Osnovne akademske studije izvode se kroz sedam studijskih programa:
Master akademske studije
Master akademske studije realizuju se u sedam studijskih programa:
Doktorske akademske studije
Doktorske studije realizuju se kroz četiri studijska programa:
Kvalitetne pripreme za prijemni ispit su izuzetno bitne kako biste upisali fakultet koji želite. Da biste na prijemnom ispitu prošli onako kako želite, neophodno je napravite dobar plan.
Uspešno učenje nije privilegija genijalnih ljudi. Oni koji uče uspešnije samo primenjuju određene metode, tehnike i taktike.
Svima se dešava da kažu nešto što drugi pogrešno protumače. Razumevanje skrivenih značenja zahteva socijalnu svest, sposobnost da se razumeju emocije i iskustvo